sarlo.tv

Timelapse İnşaat ve Proje FilmleriTimelapse kameralar önceden ayarlanmış belirli zamanlarda tek kare görüntü kaydeder. Bu görüntüler genellikle tamamlanması için günler, haftalar, aylar ya da yıllar alacak işlemleri sadece birkaç saniye içinde (bir binanın inşaatı gibi) Time Lapse filmleri oluşturmak için kullanılır.

Timelapse kameralar sanıldığı gibi birer video kamera değillerdir. Timelapse kameralar, profesyonel fotoğraf makinelerinin uygun yazılım ve donanım ile modifiye edilmesiyle her proje için ayrı olarak hazırlanır. FullHD bir filmin çözünürlüğü 2 megapixel civarında iken timelapse kameralarda bu çözünürlük günümüz teknolojisi ile 26 megapixele kadar çıkabilmektedir.

Timelapse kamera sistemleri, piyasada hazır olarak temin edilebilecek sistemler değillerdir. Proje bazlı olarak, o projenin koşullarına bağlı olarak konfigüre edilmiş sistemlerdir. Bu koşullar; yerel iklim koşulları, proje yeri, konumu, proje süresi, proje süresinin yaz ya da kış aylarında olup olmaması, canlı yayın ihtiyacı gibi çok çeşitlidir ve her bir koşula göre özel olarak kamera hazırlanması gerekir.